Боян Петев над всички

„БГ тим" победи с 2:1 гейма „Монстарс" в аматьорската лига по волейбол за мъже и жени. Българите отстъпиха в първия гейм с 25:19 точки. Нашите не успяха да се справят добре в защита и това повлия за лошия старт. Във втория гейм българите буквално отнесоха американците с 25:8, като най-добре във фаза атака се изявиха Боян Петев и Димитър Хубенов. В третата част разпределителят Нора Костадинова захранваше с отлични топки нападателите, който реализираха успешно атаките си, логично дойде и победата с 20:14, като с това спечелиха и мача.

„Тръгнахме плахо, но впоследствие се окопитихме и на базата на показаните умения в мача логично победихме", сподели след срещата помощник-треньорът Григор Бойков.

След този успех „БГ тим" се изкачи на четвъртото място във временното класиране.

Този петък в седми кръг от волейболното първенство „БГ тим" среща тима на Касус Сетс. Мачът ще се изиграе в чисто новата зала на Карол Парк Дистрикт от 7,15 часа вечерта.