Васил Чирпанлиев и Боян Петев скачат за блок

През последния петък в четвъртфинален мач от турнира за купата по волейбол в Чикаго BG тим сътвори истинско геройство, като победи с 2:1 гейма ,,Касуал сетс". Нашите изковаха победата с четирима играчи срещу шест. Разпределителят Нели Апостолова беше с настинка и не успя да се включи в мача. По регламент, когато една от двете задължителни момичета отсъства, отборът играе с трима мъже и една жена. Въпреки трудната ситуация, в която бяха поставени, нашите излязоха много мобилизирани и в този труден момент успяха да проявят психическа устойчивост. В този елиминационен четвъртфинал българите взеха убедително първия гейм и надиграха противника с 25:17. Във втория гейм треньорът Григор Бойков даде почивка на най-ръстовия играч Митко Хубев, на негово място застана Васил Чирпанлиев. Противниците дръпнаха напред с няколко точки и запазиха предимството до края. В средата на гейма нашите играчи имаха възможност да настигнат американците, но три поредни пропуска от начален удар им нарушиха серията, в която бяха влезли, и така след 22:25 мачът беше равен 1:1 гейма. В решаващия таймбрек Митко Хубев се върна в игра и всичко си дойде на мястото. Ето и имената на всички играчи, взели участие в този мач: Нора Костадинова, Митко Хубев, Боян Петев, Георги Бойков, Васил Чирпнлиев.

Юнаците взеха важната победа с 20:15 и продължават напред в турнира. На 6 декември от 7:15 часа вечерта волейболистите играят с ,,Хоризонтал бъмп" в полуфинален мач. ,,Предвид намаления състав победихме в много важен пръв плейофен мач, имаме шансове за титлата. Призовавам на 6 февруари да дойдат повече хора да ни подкрепят", сподели след мача капитанът на българския тим Стоян Славов.