Австрия спечели група D на Европейското първенство по футбол в Германия. Възпитаниците на Ралф Рангник записаха втора поредна победа на шампионата, надигравайки Нидерландия с 3:2 в зрелище сблъсък на "Олимпиащадион" в Берлин, а в другия мач от групата Франция не съумя да победи елиминирания тим на Полша и след 1:1 остана на второ място.

"Петлите", сочени за един от големите фаворити за трета европейска титла, имаха наглед лека задача да се справят с "Дружина Полска", която вече нямаше шанс да прескочи груповата фаза. Сред титулярите на Дидие Дешан се завърна нападателят Килиан Мбапе, който носеше предпазна маска, след като счупи носа си в първия двубой с Австрия. Офанзивният футболист имаше своите шансове за гол преди почивката, но бе спиран от стража на поляците Лукаш Скорупски. Полша на Михал Пробеж също имаше своите възможности, като опасен изстрел с глава на Роберт Левандовски мина покрай вратата на Майк Менян.

След паузата Франция стигна до аванс в резултата чрез Мбапе, който откри головата си сметка на първенството от дузпа в 56-та минута. Десетина преди края на редовното време обаче Левандовски възстанови паритета също от бялата точка. До края Дешан и компания потърсиха втори гол, с който да си гарантират първото място в групата, но не успяха да го намерят и ще трябва да се задоволят с втората позиция след победата на Австрия над Нидерландия.

В Берлин момчетата на Рангник отново впечатлиха с изявите си, като поведоха рано-рано чрез автогол на Дониел Мален. Коди Гакпо възстанови паритета в началото на второто полувреме, но Романо Шмид отново изведе Австрия с едни гърди напред. Мемфис Депай върна "лалетата" в мача за втори път след асистенция на резервата Ваут Вегхорст, но Марсел Забицер сложи точка на спора с трето попадение за австрийците.

Така Австрия и Франция продължават директно към осминафиналите, където австрийците чакат втория от група F - един измежду Турция, Чехия или Грузия, а Франция ще играе с втория от група Е, където Белгия, Румъния, Украйна и Словакия са с равен точков актив преди последния кръг от срещи в групата. Нидерландия с 4 точки по всяка вероятност ще намери място в елиминациите, но Куман и компания ще имат по-тежък съперник, ако искат да стигнат четвъртфиналите.