Гарет Бейл спаси Уелс с късна дузпа, за да измъкне равенство 1:1 със САЩ в сблъсъка им от група В на Световното първенство по футбол Катар. Капитанът на Уелс Бейл се разписа в 82-ата минута, след като спечели дузпата малко по-рано, когато защитникът Уокър Цимерман се сби с бившата звезда на Реал Мадрид. Изравнителният гол на Бейл предизвика ревове от страна на голям и бурен контингент фенове на Уелс сред 43 418 зрители на стадион "Ахмад Бин Али" в покрайнините на Доха, предаде АФП. В началото на двубоя бурната игра на САЩ доведе до порой от картони за американците. Дест и Уестън Маккени бяха наказани в бърза последователност за две диви схватки с Неко Уилямс.

Безмилостната преса на САЩ означаваше, че Уелс не е в състояние да изгради нищо в средата на терена. Пробивът дойде в 36-ата минута. Доброто задържане на Сарджънт в близост до средата на терена накара Пулишич да се засили към вратата, след което да изведе Уеа. Уеа показа страхотно спокойствие и направи хладнокръвен завършек с външната страна на десния си крак над Хенеси за гол. В 64-ата минута Бен Дейвис от Тотнъм почти изравни резултата за Уелс, но американският вратар Мат Търнър го отказа. САЩ се отдръпнаха по-дълбоко, а Уелс натисна по-агресивно в търсене на изравнителен гол. В 80-ата минута Рамзи проби отдясно и върна назад за Бейл, който се предпази от топката и изкуши Цимерман да се хвърли в див шпагат. Катарският съдия Абдулрахман Ал-Джасим посочи бялата точка и Бейл изпълни успешно дузпа, за да спаси Уелс.