Реал Мадрид и РБ Лайпциг завършиха при резултат 1:1 в мач-реванш от 1/8-финалите на турнира Шампионска лига. В първия мач кралският тим победи като гост с 1:0.

През първата част германският клуб имаше преимущество във владението на топката, но добрите положения липсваха. Първото полувреме на „Сантяго Бернабеу“ завърши без голове.

През втората част Винисиус откри резултата в 65-ата минута, но само 3 минути по-късно Вили Орбан изравни.

Реал може да стигне до победата в добавеното време, когато Дани Олмо пое топката на гърди в наказателното поле и опита елегантно да прехвърли вратаря, но топката кацна на напречната греда. Така кралския тим достигна 1/4 финал в Шампионска лига.

За следващата фаза се класира и Манчестър Сити, който у дома победи Копенхаген 3:1 при общ резултат от двата мача 6:2.