Байерн Мюнхен преодоля дефицита от първия мач срещу Лацио, като Хари Кейн вкара два пъти при победата с 3:0 на 5 март, за да изпрати немския отбор на четвъртфиналите на Шампионската лига с 3:1.

Байерн (Мюнхен) не допусна изненада и се класира за 1/4-финалите в Шампионската лига. Баварците разгромиха с 3:0 Лацио на "Алианц Арена" в реванш от 1/8-финалите на турнира и с общ резултат 3:1 продължават напред. Хари Кейн откри, Томас Мюлер удвои в самия край на първата част, а Кейн се разписа още веднъж през втората, за да сложи точка на спора.

След като германският шампион изоставаше с един гол от първия мач в Италия миналия месец, Кейн изравни за Байерн в 38-ата минута на "Алианц Арена", преди Томас Мюлер да нанесе удар в продължението на първото полувреме. Кейн подсигури успеха за Байерн, когато вкара отбита топка в средата на второто полувреме, намалявайки натиска върху напускащия треньор Томас Тухел.

Германците изостават с 10 точки в Бундеслигата от Леверкузен и отпаднаха за купата на Германия. Единствената им реална надежда за трофей е Шампионската лига, където обаче има много силни съперници.