Лудогорец спечели 12-а поредна шампионска титла на България, след като надви Черно море с 1:0 като гост. В същото време на Националния стадион "Васил Левски" ЦСКА надви Левски с 2:0 в 160-то издание на Вечното дерби, но успехът на "червените" се оказа с утешителна стойност.

Във Варна Лудогорец, макар и трудно, си свърши работата и спечели срещу Черно море с 1:0. След нулева първа част, в която гостите имаха повече ситуации за гол, но можеха и да изостават в резултата, Матиас Тисера даде преднина на "зелените" в 50-та минута.

Ивайло Петев (ляво) направи златен дубъл с Лудогорец, разочарованието остана за Саша Илич и ЦСКА

Тисера замени на върха на атаката наказания заради натрупани картони Игор Тиаго и оползотвори по най-добрия възможен начин своя шанс.

"Моряците" опитаха да стигнат до равенство в заключителните минути срещу съперника, който остана в намален състав след изгонването на Клод Гонсалвеш, но редица центрирания не дадоха резултат и така играчите на Ивайло Петев ликуват с 12-а поредна шампионска титла на страната.

Отборът от Разград постигна требъл, след като завоюва Купата на България след успех над ЦСКА 1948 с 3:1 и Суперкупата след победа над Левски с дузпи.