Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 3:1 и спечели Купата на България след девет години пауза. Трофеят е трети в историята на тима от Разград. Финалът на ст. "Българска армия" се игра пред рекордно малко публика. На мача дойдоха малко над 1 500 човека. Досега най-слабо посетеният мач за трофея бе през 2008-а година, когато отново в центъра на София на срещата между Литекс и Черно море имаше малко над 2000 зрители.

Шампионите притиснаха "червените" от самото начало. "Орлите" можеха да открият резултата след по-малко от минута игра. Десподов центрира от корнер, но и Тиаго, и Видал се разминаха с топката.

В шестата разградчани поискаха дузпа за игра с ръка на Реян Даскалов, но сигнал не последва. Малко след това Елитон изчисти от голлинията удар с глава на Вердон. В осмата минута все пак Лудогорец откри резултата. Десподов се справи със защитата на столичани и центрира в наказателното поле. Там Наумов не се намеси особено убедително, като изчисти към Видал. Той вкара на празната врата - 0:1.

Натискът на разградчани продължи, а отборът на Тодор Янчев просто нямаше отговор за агресивната им игра. Спас Делев, Мануел Шоу и Пластун пропуснаха добри възможности. В 43-ата минута неизбежното се случи и Лудогорец вкара втори гол. Десподов пусна успореден пас, който по-скоро бе за Игор Тиаго. Той обаче не игра с топката, а тя стигна до Кайо Видал, който бе безупречен - 0:2.

Спас Делев беше на път да сложи край на интригата в третата минута на второто полувреме, но ВАР се намеси и голът бе отменен за засада.

ЦСКА 1948 се посъбуди и Ивайло Чочев, който прави изключителен сезон от халфовата линия с вече над 20 гола, вкара за 1:2 в 59-ата минута. сед аистенция на Георги Русев.

"Червените" стигнаха и до втори гол в 70-ата минута, когато Елитон се извиси и вкара с глава, но попадението правилно бе отменено за засада. ВАР имаше още една ключова намеса в 81-вата минута на мача. Тогава обаче тя призна гол на Лудогорец, който в реално време бе отменен заради засада. Влезлият като резерва Матиас Тисера завърши бърза контраатака, която премина през Мануел Шоу и Рай Нашименто.

В 88-мата минута Рай Нашименто излезе сам срещу Наумов, но този път националът на България спаси. При контраатаката за ЦСКА 1948 Алекс Колев пробва далечен удар от въздуха, който мина на броени сантиметри над напречната греда на Лудогорец.

Наумов се прояви още веднъж в продължението на мача, отразявайки този път удар на Игор Тиаго.