Ивайло Петков (с топката) за Балкан

През изминалата събота на "Олимпик Парк" в предградието Шамбург се изиграха срещите от първия кръг в турнира за Купата на Премиер Сокър лийг в дивизията над 30-годишните. „България" победи трудно с 4:2 (2:1 на полувремето) полския тим „Иголуполо". Гостите поведоха в резултата, но за кратко. След два бързи гола на юношата на „Левски" Николай Трифонов и на Венцислав Календжиев нашите обърнаха резултата до 2:1. След първите 25 минути на мача главният рефер прекрати играта поради правилото за светкавиците. То гласи, че мачът може да се поднови 30 минути след последната мълния. Правилото важи само в САЩ, но не и в Европа. Така след около 40 минути мачът беше подновен при същия резултат 2:1, така завърши и първата част.

В началото на второто полувреме поляците изравниха за 2:2. „Юнаците" се активизираха и се настаниха в половината на гостите, като се скъсаха да пропускат. Все пак в 71-вата минута логиката надделя и голмайсторът Мартин Минков вкара два бързи гола за победата.

В другата среща от група С „Балкан" победи със същия резултат 4:2 (2:1 на полувремето) друг полски отбор - „Висла". В герой на мача се превърна топ нападателят Валентин Димитров, който отбеляза всичките четири гола в мача. Така двата български тима делят първото място в групата. Тази събота „България" играе с „Висла", а „Балкан" приема „Иголуполо".

На другия ден в неделя сутринта в дивизията над 40-годишните „Ботев" победи с 4:1 (0:1 на полувремето) „Стари Буки". Поляците се оказаха доста корав отбор, след като водеха на полувремето с 0:1. В началото на втората част Ивелин Янев изравни за 1:1. В 75-ата минута Тони Тодоров покачи на 2:1. До края на мача се разписаха Костадин Везьов и Ивайло Манахилов.