Слави Трифонов е спрял да вдига телефона на Кирил Петков, след като той му се е обадил и му е казал, че трябва да избере различна кандидатура от тази на Любомир Каримански за шеф на БНБ. „Има една тънка червена линия и това е корупцията. Проведох няколко разговора със Слави Трифонов, за да му кажа да предложи друга кандидатура и той спря да ми вдига.

Говорих и с представители на ИТН, които ми казваха, че не са оторизирани да говорят.

Пращах СМС-и, но контакт нямаше с Трифонов“, каза пред bTV Кирил Петков. Единственият кандидат за управител на БНБ - Любомир Каримански от ИТН, не бе избран за поста при решаващото гласуване в парламента на 15 април. "За" кандидатурата му гласуваха единствено ИТН и ДПС, а "Продължаваме промяната" и ГЕРБ се въздържаха.

На практика депутатите гласуваха два пъти. Първия път нямаше нито един глас от ГЕРБ. Тогава гласуваха 178 депутати, от които 58 бяха "за", а 120 - "против" и "въздържали се". Това даде възможност да се направи бързата сметка, че дори с гласовете на ГЕРБ предложението за Каримански нямаше как да бъде прието, дори и ако техните 57 депутати бяха гласували "за", защото общата подкрепа за него щеше да е 115 гласа срещу 120. В резултат, при поисканото от ГЕРБ прегласуване партията на Борисов се въздържа. Резултатите бяха 235 гласували депутати, от които 59 "за" и 176 "против" и "въздържали се".

"Като се чух със Слави, той ми каза - ако имаш проблем с министър Гроздан Караджов, имаш проблем с мен. Гроздан Караджов е просто един брокер", каза Петков.

"Г-н Трифонов не разбира от финансии. ИТН участва във властта само за да вземе едни милиарди от обществени поръчки. Не им се получи и напуснаха. Това може да го направи само един певец, който не го е грижа за властта".

Друг момент, довел до раздор е скандала с МРРБ и парите за пътищата.

Относно МРРБ Петков каза, че от „Има такъв народ“ са настоявали да се разплатят на съмнителни фирми без да има контрол върху техни предишни харчения. След като това не се случило, отношенията им се обтегнали. „Тези хора бяха в политиката, за да се опитат да вземат едни обществени поръчки през АПИ. Когато това не се случи по този начин, те решиха, че няма смисъл да са в това управление и излязоха. Без да им пука за правителството, за народа, за ситуацията. Просто го направиха както един певец може да го направи, който няма отговорност за България“, каза премиерът. На въпрос дали „Продължаваме промяната“ може да бъде в коалиция с ГЕРБ, Петков отговори, че това е невъзможно. „Ние не можем да работим с ГЕРБ в този формат, в който Борисов стои отзад и пуши пурата. Няма как да преговаряме с тях. Борисов е червена линия“, каза премиерът. Относно евентуална коалиция с ДПС, Петков отговори в същия дух. „Аз не мога да се върна вкъщи и да се погледна в огледалото, ако направя такава сделка“, каза премиерът. А за партия „Възраждане“ Петков намекна, че двете партии са абсолютно противоположни и няма как да намерят допирни точки.