Кралският клуб направи крачка към следващата фаза на Шампионската лига. Първото полувреме завърши при нулево равенство, след като гол на домакините бе отменен заради засада още в началото на срещата. "Лос бланкос" поведе в резултата след гол на Браим Диас в 49-ата минута. Това се оказа достатъчно за мадридчани, които взеха аванс преди реванша на "Сантяго Бернабеу".

Още във 2-ата миунта Лайпциг притесни сериозно Лунин при корнер. Стражът на "лос бланкос" не изби достатъчно убедително, което доведе до удар към вратата му. Топката стигна до Бенямин Шешко, който с глава я прати в мрежата на гостите. Попадението обаче бе отменено заради засада. Първоначално останаха съмнения в решението на съдиите, тъй като на пръв поглед Шешко бе в чиста позиция. Причината за отменянето на гола обаче бе позицията на Хенрикс, който бе зад вратаря на Реал Мадрид и му попречи да се намеси по-добре, а по този начин повлия и на ситуацията.

Манчестър Сити се доближи до четвъртфиналите на Шампионската лига с доминираща игра, за да победи ФК Копенхаген с 3:1 в датската столица, предаде АФП.

Сити се стремяха да натрупат комфортна преднина, тъй като вторият мач се пада между решаващи мачове от Висшата лига срещу Манчестър Юнайтед и Ливърпул следващия месец.

Най-накрая получиха третия гол, който трябваше да убие интрегата, когато намиращият се във форма Фоден вкара своя 15-и гол за сезона, като Сити удължи серията си без поражение в европейските състезания на 21 мача.