Реал Мадрид си осигури място на четвъртфиналите на Шампионската лига, след като победи Ливърпул с 1:0 във втория мач-реванш и се класира с общ резултат 6:2, предаде АФП. Карим Бензема вкара единствения гол в мача в Испания.

Рекордните 14-кратни европейски шампиони се класираха за четвърфиналите след победата с 5:2 на "Анфийлд" през февруари.

След като в първия мач през февруари мадридчани си тръгнаха с предимство от три гола, треньорът на Ливърпул Юрген Клоп заяви, че отборът му има само един процент шанс да обърне мача.

На "Сантяго Бернабеу" така и не изглеждаше, че ще направят вълнуващ обрат от типа на този, който успяха да направят срещу Барселона през 2019 г. или срещу Милан на финала през 2005 г. Рекордните 14-кратни победители показаха хъс да държат Ливърпул на една ръка разстояние, като защитниците Едер Милитао и Антонио Рюдигер бяха решени да затворят вратата за гостите, заедно с вратаря Тибо Куртоа.

В първия мач мадридчани бяха смъртоносни, като Винисиус Жуниор и Бензема се разписаха по два пъти. В крайна сметка двамата комбинираха за победата на мадридчани след 78 минути, като Винисиус се подхлъзна при опита си да стреля, но успя да отклони топката на пътя на Бензема, който просто я вкара.

Ливърпул, който е изключително непостоянен през тази кампания, си взе поука от победата над Манчестър Юнайтед със 7:0 във Висшата лига, но не успя да направи същата магия под светлините на Бернабеу. Клоп започна с Диого Жота заедно с обичайното си атакуващо трио Мохамед Салах, Дарвин Нунес и Коди Гакпо. Първият шанс в мача се падна на Нунеш, но Куртоа попречи на уругваеца.

Домакините започнаха да доминират, обикаляйки около Джеймс Милнър и Фабиньо в средата на терена, а Алисон направи зашеметяващо спасяване, за да откаже Винисиус от непосредствена близост. Ливърпул показа признаци на живот в края на първото полувреме.

В началото на второто полувреме обаче мадридчани имаха надмощие и Алисон попречи на Феде Валверде. Камавинга впечатли в средата на терена и помогна за гола на Бензема. Нападателят вече е отбелязал седем пъти в Шампионската лига срещу Ливърпул, повече от всеки друг играч.

Бензема е от ключово значение за стремежа на мадридчани да вдигнат трофея за шести път в рамките на 10 сезона, ако успее да остане във форма.