Над 30 хиляди полти излетяха със закъснение в сряда, а повече от 2000 бяха отменени, като хиляди пътници останаха блокирани по летищата в САЩ.

Това беше петият ден на масови закъснения и отменени полети в цялата страна, преди наплива за пътувания за Четвърти юли. Проблемът вероятно ще се влоши в четвъртък, който се очаква да бъде най-натовареният ден от празничния уикенд с планирани 52 500 полета. 

Най-тежко засегнатата компания от нарушаване на графиците беше United. В сряда една четвърт от всичките им полети, почти 700, бяха отменени и почти половината бяха забавени. 

Най-засегнатото летище пък беше Нюарк, както и летищата в Чикаго, Ла Гуардия, Хюстън и Денвър.

Огромни тълпи, лошо време, невъзможност на екипажите на някои авиолинии да стигнат до офисите си - дори самолет на Delta, който кацна коремно в Шарлот, Северна Каролина - всичко това допринесе за бъркотията. 

Недостигът на персонал сред авиокомпаниите и сред Федералната авиационна администрация също предизвика хаос.

Въпреки че 54 милиарда долара от средствата на данъкоплатците бяха насочени към авиокомпаниите, за да ги поддържат по време на пандемията, повечето авиокомпании значително намалиха броя на персонала си и им беше по-трудно от очакваното да наемат отново работници.

Много по-възрастни служители приеха ранно пенсиониране, докато други намериха нова, по-малко взискателна работа. 

Във вторник Тиа Хъдсън се върна на международното летище Нюарк Либърти за четвърти пореден ден, опитвайки се да хване полет на United Airlines за дома в Луизиана.

„Полетът ми беше отменен вече пет пъти. Спах на летището две нощи, резервирах два хотела, похарчих над 700 долара, откакто съм тук, и те казаха, че няма да ми върнат парите, защото е свързано с времето“, каза тя. „Не е свързано с времето. Има недостиг на пилоти и придружители."

Хъдсън пропуска сватбата на майка си, а майка й да пропуска медения си месец, за да вземе Тиа на летището близо до Далас.

Социалните медии също бяха затрупани от оплаквания, като United получи най-тежките критики.