Първите мачове на полуфиналите от  турнира "Лига Европа" не донесоха решаващо предимство на фаворитите и нещата ще се решават на реванша и в двете срещи.

Домакинът Рома победи Байер (Леверкузен) с 1:0. Гола отбеляза Едоардо Бове в 63-ата минута. Макар и с минимална преднина, носителят на трофея от "Лига на конференциите" Рома се надява на финал за втора поредна година, но в по-престижен европейски турнир.

Двубоят завари Рома в недобра временна форма. Липсва победа от четири мача в Серия А, точки бяха загубени от преки конкуренти в битката за топ 4 – Аталанта, Милан и Интер, като "вълците" отстъпиха на „нерадзурите“ с 0:2 в събота. С пасив от пет точки от четворката вече изглежда по-малко вероятно Моуриньо да класира Рома за Шампионска лига.

Два месеца и половина продължи серията без загуба на съперника на "вълците" - Байер Леверкузен. Тя включваше доста победи и изкачване в първата шестица на Бундеслигата, което ще позволи ново европейско участие през следващия сезон. Миналия петък "аспирините" изненадващо допуснаха първо поражение от дълго време насам, губейки от Кьолн с 1:2, и то на "БайАрена".

В Торино Ювентус измъкна равенство на гостуващия Севиля чак в 97-та минута, когато с глава се разписа Федерико Гати. Иначе в първия полуфинал от Лига Европа андалусийците поведоха още през първото полувреме с гол на Юсеф Ен-Несири.

Този мач всъщност бе големия сблъсък в тази фаза на турнира. Ювентус успя да се справи с Нант, Фрайбург и Спортинг Лисабон, като французи и немци на практика бяха елиминирани с повече европейски опит и самочувствие.

Със слабата есен в Ла Лига едва ли някой е очаквал, че Севиля ще прогресира толкова далеч в Лига Европа. Първите два елиминационни кръга бяха преодолени по сходен начин. На собствен терен победи бяха записани над ПСВ и Фенербахче, а двете визити на тези отбори бяха загубени, но с по-малък резултат.

Големият момент за андалусийците обаче дойде срещу Манчестър Юнайтед. Късметът помогна на испанския тим да се добере до 2:2 на "Олд Трафорд“, но такъв не бе и необходим за класически успех с 3:0 у дома. Да не забравяме, че испанците са 6-кратни носители на трофея и като нищо могат да докажат, че са направо абонирани за купата на "Лига Европа".