Пет медала (засега) завоюваха българските атлети в Токио. И заслугата за тях са все на талантливи дами. Българската състезателка по борба Евелина Николова спечели бронзовото отличие в олимпийския турнир в Токио. Тя победи в малкия финал представителка на Руския олимпийски комитет – Валерия Коблова с туш. Няколко минути по-рано Ивет Горанова се качи на най-високото стъпало на олимпийската стълбичка. 21-годишната българка спечели златото в турнира по карате, категория до 55 килограма. Това е първа олимпийска титла за България от 2008 година насам. Тайбе Юсеин победи рускинята Любов Овчарова и спечели бронза на олимпийския турнир по борба в Токио в категория до 62 килограма. Българката размаза с технически туш (10:0) Овчарова за 56 секунди. Другият голям успех за България дойде в женския бокс и е дело на Стойка Кръстева. Тя е добре позната в българския спорт, доскоро предимно като Стойка Петрова, но новата фамилия като че ли също й носи късмет. В сряда Стойка Кръстева се класира на финала на олимпийските игри по бокс в Токио и ще се бие за златото. Първият победител, донесъл медал за Родината в Токио, стана Антоанета Костадинова. Тя спечели сребърното отличие в стрелбата с въздушен пистолет на 10 метра. Това е първо олимпийско отличие за България в спортната стрелба от 2004 г. насам, когато Мария Гроздева спечели злато на 25 м малокалибрен пистолет и бронз на 10 м пневматичен на олимпийските игри в Атина.   з   Все още предстоят няколко състезания, в които българските представители имат шанс да завоюват медали, така че им пожелаваме успех.