Кадър от мача „Ботев“ – „Интернационале“

В дивизията над 40-годишните „Ботев"-Чикаго отнесе с 4:0 италианския тим „Интернационале" и се класира за полуфинал. В 23-ата минута Ивайло Петков стреля опасно, вратарят изби със сетни усилия, но добре пласираният Асен Ковачев довкара топката за 1:0. Така завърши и първото полувреме. Десет минути след началото на втората част главният съдия даде дузпа за грубо спъване отзад на Наско Иванов. Зад топката застана бившият национал на СССР и щатен изпълнител на дузпите в „Ботев" - Виктор Русу. Той вкара хладнокръвно в противоположния на плонжа на вратаря ъгъл за 2:0. Легионерът играе от десет години в чикагските футболни лиги за ветерани и за този период е вкарал над сто дузпи, като е пропуснал само една. В 67-ата минута Ивелин Янев напредна по дясното крило и центрира остра топката, която попадна в Ивайло Петков, който, без да се замисли, отправи силен удар и вкара в противоположния ъгъл на вратата за 3:0. Последното попадение изработиха господарят в центъра на терена Теньо Минчев и авторът на попадениетоДобрин Добриков. Двамата тръгнаха от центъра и след няколко двойни подавания централно срещу вратаря Добриков забоде красив гол от 20 метра за крайния резултат 4:0. „Превъзхождахме съперника по-всички показатели и заслужено спечелихме. През първото полувреме имахме повече трудности заради грубата игра на противника, от която имаме няколо контузени играчи, но се надявам, че за следващия мач ще се възстановят", сподели след мача временният треньор на „Ботев" Анатоли Вътев.

Тази неделя от 11,00 часа на „Олимпик Парк" в Шамбург на игрище номер 9 „Ботев" играе на полуфинал срещу „Де Паул". Припомняме ви, че през последните два сезона „канарчетата" играха два финала за купата, но и двата пъти отстъпиха на полския тим „Чампионс".