Ботев (Пловдив) елиминира словенския Марибор и продължава във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Двата тима завършиха наравно 2:2 в Словения, но с общ резултат 4:3 в двата мача "канарчетата" продължават напред. Те ще се изправят срещу гръцкия Панатинайкос във втория квалификационен кръг. Първият мач ще се играе на 25 юли, четвъртък, от 21:00 ч. българско време на Олимпийския стадион в Атина. Реваншът ще се проведе на 1 август в Пловдив.

Ян Репас откри за домакините в 13-ата минута и заличи пасива на своя тим от първия мач, но в началото на второто полувреме Кристиан Нвачукву изравни за Ботев, а в 60-ата минута Антъни Уджа направи пълен обрат.

Етиен Бюрже върна надеждите на Марибор с попадение 10 минути преди края на двубоя, словенците не успяха да изравнят общия резултат в оставащото време, въпреки че имаха немалко положения.

Стадион "Людски врът" бе препълнен. Стотици бултраси подкрепиха българите от гостуващия сектор.