Лудогорец се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига, където ще се срещне с шампиона на Беларус, Динамо Минск. Това стана след труден мач в Батуми, където местният Динамо победи с 1:0, което не бе достатъчно за да елиминира българския шампион. Грузинците започнаха мача вихрено, отбелязвайки гол и ударяйки греда, като още един техен гол бе отменен. Вратарят на Лудогорец, Серджио Падт, направи няколко ключови спасявания.

Треньорът Георги Дерменджиев направи три промени в състава си в сравнение с първия мач. Ноа Сонко Сундберг замени Оливие Вердон, Антон Недялков бе заменен от Сон, а Якуб Пьотровски излезе вместо Тодор Неделев. В групата се присъедини и Квадво Дуа след ангажиментите си на Евро 2024.

Динамо Батуми поведе още в 3-ата минута след грешка на Диниш Алмейда, която позволи на Мамучвашили да отбележи. Вторият гол на грузинците бе отменен след намеса на ВАР за нарушение. Домакините продължиха да натискат, като удариха гредата и принудиха Падт да направи няколко добри спасявания.

Лудогорец започна да се съвзема в 21-ата минута, когато Текпетей стреля, но без успех. В края на първото полувреме Руан удари гредата. Втората част започна по-добре за Лудогорец, но без да създадат сериозни опасности пред вратата на Рикардо Силва.

След час игра, Гудушаури стреля опасно, но Падт спаси. По-късно Пьотровски поиска смяна, заменен от дебютанта Дерой Дуарте. В 89-ата минута гредата отново спаси Лудогорец след удар на Оноре Гомис. В последните секунди, разочаровани фенове замеряха вратаря на Лудогорец с предмети.