През изминалата неделя чикагският ,,Миньор" претърпя втора загуба от началото на сезона в зала от ФК ,,Република Сръпска" със 7:2. Както е известно, ,,чуковете" играят за първи път в най-силната Метрополитън лига в Чикаго и засега не могат да намерят правилния вариант на игра. Още повече че старши треньорът Емил Миланов е на почивка в родния си Перник и отборът се самоорганизира всеки път. Предишният път ,,винкелите" бяха водени от звездата на тима Ивалин Гунчев, а сега заради неговото отсъствие с организацията на терена и извън него се зае лидерът в отбрана Георги Николов. Мачът започна много добре за жълто-черните, като на два пъти повеждаха в резултата чрез Пламен Памуков и Васил Чирпанлиев, но сърбите изравняваха. Първото полувреме завърши при равен резултат 2:2. Във втората част противникът излезе много по-мобилизиран и добре организиран и съответно спечели мача. В края на първата част се контузи в коляното играещият треньор Георги Николов и това допълнително донесе огромна дупка в защитния вал на миньорци.

,,Не ни достигнаха сили през втората част, бяхме едва 12 души, което е крайно недостатъчно на такова ниво. Противникът имаше пълен състав от 18 играчи и те издържаха физическото натоварване. Започнахме много добре, но и съдиите явно подкрепяха противника. Може би е нормално, все пак те играят в тази лига почти десет години, докато ние сме новобранци - едва втори мач. В ситуацията, в която ме контузиха, реферите въобще не реагираха, а имаше силен удар върху опорния крак. С всеки изминал мач ще подобряваме играта си, просто ни трябва време за аклиматизация", сподели след срещата Георги Николов.