Килиан Мбапе отбеляза първия си успешен двубой като капитан на Франция в петък с два гола и асистенция, като финалистите от Световната купа спечелиха с 4:0 срещу изчерпаните сили на Нидерландия в квалификационен мач за Евро 2024 в Париж, предаде АФП.

Мбапе наследи дългогодишния капитан на Франция Уго Льорис и новата ера започна с летящ старт, тъй като суперзвездата на Пари Сен Жермен подготви розовокосия Антоан Гризман да вкара в рамките на две минути.

Дайот Упамекано вкара втория гол в осмата минута, а Мбапе записа името си в листата на голмайсторите, за да направи резултата 3:0 преди средата на първото полувреме. Той довърши победата по категоричен начин две минути преди Мемфис Депай от Холандия да получи дузпа, спасена от вратаря Майк Майгън.

Дидие Дешан демонстрира безмилостна ефективност срещу холандския отбор, в който липсваха няколко ключови играчи, след като вирус засегна състава им. Те поне могат да се успокоят, че най-трудната им задача в квалификационна група В е отпаднала и следващият им мач е у дома срещу Гибралтар в понеделник.

Сега французите се отправят към Дъблин, където ще играят с Република Ирландия, но ще е необходимо нещо забележително, за да не се класират за Европейското догодина, като се има предвид, че първите два отбора във всяка група продължават напред.

Това беше първият мач на Франция след поражението на финала на Световното първенство по футбол от Аржентина преди малко повече от три месеца.