Манчестър Сити спечели за първи път Световното клубно първенство и завърши 2023 г. с пет трофея след победа с 4:0 над Флуминензе в Джеда. Победата на Сити удължи доминацията на европейските клубове в състезанието от 2012 г. насам, след като Хулиан Алварес откри резултата още в първата минута.

Автогол на Нино през първото полувреме реално сложи край на мечтите на бразилците, а Фил Фоден и Алварес допълниха резултата в последните 20 минути.

Слабата форма на Сити във Висшата лига преди отпътуването за Саудитска Арабия бе породила надежди у Флуминензе, че хората на Пеп Гуардиола могат да бъдат уязвими. Но вместо това се разкри нарастващата пропаст между елитните европейски клубове и останалия свят благодарение на огромните финансови дисбаланси в световната игра.

Европейските клубове са спечелили 22 поредни мача на Световното клубно първенство.

Сити се мъчи 45 минути да пречупи японския Урава Редс в полуфинала, преди да стигне до победата с 3:0. Този път им трябваха по-малко от 45 секунди.