Манчестър Сити пое контрола върху надпреварата за титлата във Висшата лига, като Кевин Де Бройне вкара два гола за победата с 4:1 над лидерите Арсенал, за да се доближи до запазването на короната си като шампион на Англия, предаде АФП.

Арсенал има преднина от две точки на върха на таблицата, но Сити има два мача по-малко, което означава, че футболистите на Пеп Гуардиола могат да си позволят да загубят един от оставащите седем мача и все пак да спечелят пета титла за последните шест сезона.

Преди гостуването предизвикателството на "артилеристите" да спечелят лигата за първи път от 19 години насам вече беше излязло от релси, тъй като хората на Микел Артета не успяха да спечелят в последните си четири мача. Но за първи път през този сезон те бяха наистина превъзхождани от Сити.

Пристигането на Холанд придаде ново измерение на отбора, който вече беше доминираща сила в английската игра.

Норвежецът постави нов рекорд от 33 гола във Висшата лига в 38 мача дълбоко в продължението на сезона, за да увеличи броя на головете си във всички състезания през кампанията на 49. Но той показа, че играта му не се изчерпва само с головете, като след само седем минути с едно докосване изведе Де Бройне и той заби топката в мрежата на Рамсдейл.

Арсенал така и не се възстанови от това кошмарно начало и имаше късмет, че не беше изхвърлен от релси още преди полувремето. Но нямаше повече отсрочка, когато Джон Стоунс вкара с глава свободен удар на Де Бройне в продължението на първото полувреме.

Арсенал загуби войната, тъй като Холанд отново подаде на Де Бройне да намери долния ъгъл  на Роб Холдинг в 54-ата минута. През последните седмици Холдинг е изкупителна жертва за проблемите на Арсенал в защита, тъй като се бори да замести контузения Уилям Салиба. Арсенал поне стигна до гол чрез Холдинг.

Холанд осигури финалния щрих с почти последния удар в мача, когато най-накрая се справи с Рамсдейл, за да подобри предишния рекорд на Мохамед Салах от 32 гола във Висшата лига през сезон 2017/18.

Дори да има съпротива от страна на Арсенал, Сити изглеждат непобедими и са близо не само до трета поредна титла във Висшата лига, но и до требъл.

Срещата с Реал Мадрид на полуфиналите на Шампионската лига изглежда най-голямото препятствие следващия месец, а на 3 юни предстои финалът на ФА Къп срещу местния съперник Манчестър Юнайтед.