Футболният шампион на България Лудогорец (Разград) загуби от хърватския Динамо Загреб с 1:2 у дома в първи двубой от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Срещата започна кошмарно за „орлите“, които до 9-та минута вече губеха с два гола разлика.

Дино Перич изненада стража Серджио Падт в шестата минута, а три по-късно вратарят на Лудогорец си отбеляза автогол.

В 22-та минута „зелените“ върнаха едно попадение чрез Бърнард Текпетей, който стреля силно с левия крак в близкия ъгъл и матира Доминик Ливакович.

Резултатът се запази до края на срещата.

Така играчите на Анте Шимунджа отстъпиха в първия мач и ще трябва да наваксват гол пасив в реванша на „Максимир“ идния вторник, 9 август, от 21:00 часа българско време.

При елиминиране на хърватския гранд, родният представител ще играе с победителя от двойката Бодьо/Глимт – Жалгирис за място в груповата фаза на Шампионската лига.