Лудогорец си гарантира европейски мачове напролет след домакинската победа с 2:0 срещу финландския шамиоп ХИК. Головете паднаха в двете полувремена. В 39-та минута Дани Групер откри с остър удар от малък след находчива извеждаща „петичка“ на бразилското крило Рик Джонатан. В средата на второто полувреме попадение записа самият Джонатан, след като головият пас буквало му бе севиран от Бърнард Текпетей който се пребори с гостуващи защитници. Така Лудогорец си резервира европейски мачове напролет - минимум в плейофите след груповата фаза на Лигата на конференциите. Със загубата ХИК отпадна от сметките.

Със спечелените 7 точки разградчани заемат в момента второто място, като след тях с три точки изостава Рома на Жозе Моуриньо. Ако пък финишират първи или втори в групата, "зелените" ще продължат в елиминациите в Лига Европа. В следващия мач Лудогорец приема водача в групата Бетис.