Лудогорец се развихри и сгази Спартак Търнава за едно полувремена старта на груповата фаза в Лигата на конференциите. "Орлите" спечелиха с 4:0. Иван Йорданов откри веднага след почивката, Якуб Пьоторвски добави две попадения, а в края на мача резервата Руан Секо оформи разгрома. Трите точки са изключително важни за разградчани в борбата им за едно от първите две места в групата. Фаворитът Фенербахче също стартира с победа - 3:1 срещу Нордселанд.

Мачът се очертава като един от най-важните за “орлите”, защото ако искат да се преборят за едно от първите две места, даващи право на участие в Европа и през пролетта, ще трябва да го спечелят. Поне на хартия това е най-приемливият противник, а другите два са Фенербахче и Нордселанд.

Лудогорец опита натиск още след първия съдийски сигнал. Първата опасност дойде във втората минута, когато Бърнард Текпетей пробва удар от далеч, но право в тялото на защитник.

В 19-ата капитанът на домакините финтира бранител и стреля от дъгата. Вратарят Доминик Такач обаче изби в корнер. В следващите минути имаше леко затишие. Изгодните положения липсваха и пред двете врати.

В 34-ата минута дойде първият точен удар за гостите. Себастиан Коша стреля с глава, но право в ръцете на Симон Слуга. Ударът на Клод Гонсалвеш профуча покрай десната греда, а на почивката двата отбора се прибраха при резултат 0:0.

Лудогорец поведе веднага след почивката В 46-ата минута Иван Йорданов откри резултата. Младокът шутира мощно от около 20 метра и вкара страхотен гол – 1:0.

Съвсем скоро след това домакините стигнаха до второ попадение. Тисера потърси удар, но това се оказа отлична асистенция за Пьотровски, който само подложи крака си, за да удвои. Грешка от тъч на Спартак Търнава в 63-ата минута позволи на Клод Гонсалвеш да отнеме топката и да комбинира с Бърнард Текпетей. Ганаецът продължи за Якуб Пьотровски, който стреля в долния ляв ъгъл, топката тупна пред Доминик Такач и влезе в мрежата за трети път.

В четвъртата минута на добавеното време Якуб Пьотровски шутира, но вратарят на Спартак отрази. Руан Секо изскочи от втора позиция и прехвърли технично Доминик Такач, за да изпрати за четвърти път топката в мрежата.