Отборите на "Байерн Мюнхен" и "Манчестър Юнайтед" завършиха 4:3 в сблъсък от Група А на Шампионска лига.

Лирой Сане даде преднина на баварците в 28-ата минута, а 4 минути след това Серб Гнабри удвои аванса на домакините. В началото на второто полувреме Расмус Хойлунд вкара дебютния с игол за "червените дяволи" и намали изоставането. В 53-ата минута обаче Хари Кейн отново удвои преднината на домакините след гол от дузпа.

Баварците може да вкарат още един гол, но топката уцели гредата от вратата на гостите.

Каземиро върна интригата в 88-ата минута, отбелязвайки гол от паднало положение, след като бе съборен в наказателното поле на домакините. В първата минута на добавеното време Матис Тел бе изведен прати топката покрай Андре Онана за 4:2. В удълженото продължение Бруно Фернандеш прати страхотно центриране към Каземиро, който бе точен с глава и отново намали изоставането на "червените дяволи" - 4:3.

Два от грандовете в европейския футбол имат богата история от дуели помежду си, сред които изпъква знаменитият обрат на “червените дяволи” във финала на турнира през 1999 година.

Носителите на общо 9 европейски клубни титли се срещнаха за последно на четвъртфиналите преди 9 години, когато краен победител излезе Байерн.