Лудогорец се класира за първия си финал в турнира за Купата на България от 2017 година насам. Шампионите спечелиха с 4:1 след изпълнение на на дузпи. Редовното време и продълженията завърши при резултат 2:1 за "моряците", които пък бяха загубили със същия резултат във Варна. Домакините бяха безпогрешни от бялата точка и си осигуриха участие в мача за трофея, където на 24 май ще се изправят срещу ЦСКА 1948.

В 14-ата минута Лудогорец бе близо до попадение. Кирил Десподов центрира от свободен удар, Игор Пластун бе забравен и стреля с глава, но топката се отби в напречната греда. В 36-ата Спас Делев не успя да уцели вратата от удобна позиция.

Шест след това Кирил Десподов центрира опасно намери Оливие Вердон, който стреля с глава, Иван Дюлгеров спаси, но топката се отклони в Игор Пластун и влезе в мрежата. Попадението обаче не бе признато, тъй като имаше засада при центрирането към Вердон.

Черно море излезе напред в резултата в 55-ата минута. Мазир Сула центрира към далечната греда, Игор Пластун отклони с глава, но намесата му не бе на ниво и топката стигна до свободния Васил Панайотов, който засече в мрежата на "орлите" - 0:1.

Само три минути след това Лудогорец стигна до изравнително попадение. Нонато намери Кирил Десподов, българският национал свърши прекрасна работа и центрира за Спас Делев, който с глава порница мрежата на Иван Дюлгеров - 1:1.

В 67-ата минута Иван Дюлгеров се справи с удар на Матиас Тисера. С буквлно последното докосване в продължението на редовното време Матеус Машадо вкара втори гол за Черно море. Изсипана топка в наказателното стигна до бразилеца, който макар и в битка с Якуб Пиотровски успя да я в добута в мрежата и изравни общия резултат.

В 98-ата топовен шут на Неделев с левачката профуча край гредата на вратаря на Черно море. Текпетей пък бе спрян от Дюлгеров в 115-ата мин. Ганаецът пробва да разстреля стража на варненци, но той изби силния му шут. В последната минута от добавеното време играчите на Лудогорец поискаха дузпа за нарушение срещу Текпетей. Гидженов обаче не реагира и остави играта да продължи.

При дузпите играчите на Ивайло Петев вкараха 4 от 4. За "моряците" пропуснаха Атанас Илиев и Пачеко.