Лудогорец приключи участието си в евротурнирите. "Орлите" загубиха от Андерлехт с 0:3 след изпълнение на дузпи в реванша от първата плейофна фаза на Лигата на конференциите. Редовното време и продълженията приключиха при резултат 2:1 за белгийците. Така след 1:0 в първия мач в Разград се стигна до изпълнение на наказателни удари. Лудогорец не успя да реализира нито един от първите си три опита от бялата точка и мачът свърши. Лудогорец можеше да открие резултата още във втората минута, но вместо да нанесе силен удар, Текпетей игра разсеяно и топката стигна до ръцете на вратаря Вербруген. Седем след това домакините имаха претенции за дузпа след една от първите си атаки в двубоя, но сигнал не последва. В 12-ата минута се стигна до принудителна смяна Фон Витри, който се контузи. На негово място влезе Пипа. Малко след подновяването на играта Амузу преодоля именно Пипа и центрира към Слимани, който не сгреши за 1:0. Попадението падна след рикошет в краката на Франко Русо и в крайна сметка бе записан като негов автогол. "Орлите" се разписаха в 22-ата минута. Попадението на Франко Русо обаче не бе зачетено заради засада. В 68-ата Андерлехт успя да удвои преднината си. Вершаарен стреля опасно, Падт спаси, но след нов рикошет домакините вкараха за 2:0. Само три минути по-късно Лудогорец успя върне едно попадение. Десподов подаде към Тиаго, а той бе безгрешен за 2:1.

В 79-ата минута се стигна до много спорно решение на съдията. Ян Вертонген извърши нарушение срещу откъсващия се Кирил Десподов, но реферът прецени, че защитникът е играл с топката. Повторенията обаче показаха, че това не е така. Две минути след това Падт спаси отбора си, след като отрази опасен удар на Струйкенс. Пет минути преди края Лудогорец можеше да пострада много лошо, но гредата спаси разградчани. В продълженията реферът изгони Якуб Пьотровски за втори жълт картон. В 107-ата минута той извърши нарушение на границата на наказателното поле, но от последвалия фаул не се стигна до опасност пред Падт. При наказателните удари Пипа, Доминик Янков и Нареси пропуснаха за Лудогорец, докато Рафаелов, Ян Вертонген и Яри Весхарен от Андерлехт не сгрешиха и пратиха отбора си в следващата фаза.