Реал Мадрид постигна изключително зрелищен обрат в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига срещу Пари Сен Жермен на стадион „Сантиаго Бернабеу“. Домакините изоставаха до 61-ата минута след попадение на Килиан Мбапе през първата част, но безценният Карим Бензема собственоръчно реши спора в сблъсъка с хеттрик в рамките на 17 минути.

В петата минута Винисиус центрира от лявото крило и Марко Асенсио засече от воле със странична ножица, но защитник блокира изстрела. 3 минути след това Неймар изведе Мбапе след контраатака сам срещу Милитао, французинът напредна, нахлу в пеналтерията и потърси близкия ъгъл, но Куртоа улови. В 12-ата минута Кроос отне на Неймар в центъра и подаде на Карвахал, който шутира без подготовка, но вдясно от целта. 60 секунди по-късно домакините сбъркаха при изнасянето през зоната на Милитао, кълбокото попадна у Мбапе, но неговият удар бе спасен от вратаря на "лос бланкос". В 20-ата минута Леандро Паредес стреля силно от около 25 метра, ала над напречната греда. Неймар се озова на отлична позиция няколко момента след това в наказалното поле, но шутът по земя в левия ъгъл не затрудни Куртоа. Реал отговори в 25-ата минута, когато Меси опита да отнеме на Модрич, който падна на земята, Бензема профуча и с фалцово изпълнение почти облиза лявата греда. 10 минути по-късно Феде Валверде сложи кълбото на главата на Бензема след подаване от дясното крило, но ударът на французина бе спасен от Донарума. В 37-ата минута отново девятката на Реал бе на точното място в точното време, но и този път изстрелът му с глава мина на сантриметри от левия страничен стълб. http://gty.im/1383550533 В ответната атака Карвахал изгуби топката дълбоко в противникото поле, Неймар изведе Килиан Мбапе на скорост, световният шампион направи рейд от над 30 метра и матира Куртоа в близкия ъгъл за 0:1.

В 55-ата минута Винисиус нахлу в наказателното поле и шутира по земя, но сравнително слабо и Донарума не бе затруднен. В 61-ата минута Карим Бензема пресира успешно Донарума, който бе притиснат максимално и опита да подаде встрани, но там бе Винисиус, който пресече, моментално върна на Бензема и французинът изравни от 3-4 метра.

pic.twitter.com/u6diPe338w

— FB Fans (@UCLFans4)

March 9, 2022

3 минутки след това Родриго центрира от десния фланг и намери в пеналта Бензема, който надскочи своята опека, ала изстрелът му профуча агонизиращо близо до левия страничен стълб. В 73-ата минута Бензема напредна мощно през центъра, опита подаване вдясно, но след рикошет кълбото стигна малко случайно до Винисиус, който 1-2 метра го изпрати над вратата. Едва 180 секунди по-късно Модрич пусна фирмено подаване към непокрития Бензема, който с безпощаден шут простреля Донарума в близкия ъгъл за 2:1.

Веднага след изпълнението на центъра 13-кратният европейски клубен шампион покачи на 3:1. Идриса Гей изгуби топката, Родриго опита да изведе Винисиус, а Маркиньос в опита си да изчисти подаде на Бензема, който шмугна кълбото под плонжда на Джанлуиджи Донарума.

В 89-ата минута Модрич си освободи пространство за стрелба от дъгата пред наказателното поле, ала ударът с левия крак мина над вратата. В 91-ата минута Лионел Меси изпълни пряк свободен удар, но той мина на сантиметри над очертанията.

Реал Мадрид: (4-3-3)