Колорадо надделя над домакина Калгари с 2:1 и стана първият отбор в НХЛ, който достигна границата от 100 точки в редовния сезон. Валери Ничушкин реализира два гола при числен превес, а вратарят Дарси Кюмпър отрази 44 шайби. Дейвън Тейвс допринесе с две асистенции за шестия успех на тима в последните 8 мача. Тайлър Тофоли вкара, а Якоб Маркстрьом парира 28 изстрела за канадците, които са лидери в Тихоокеанската дивизия с 88 точки, но на цели 12 от водача в лигата Колорадо. Лидерът в листата при голмайсторите Остън Матюс се разписа за 49-и път в кампанията и даде асистенция, с което помогна на Торонто да спечели с 6:4 гостуването си на Бостън. Морган Райли и Мичъл Марнър добавиха по попадение и асистенция, а Ерик Калгрен блокира 23 изстрела, след като влезе в игра в 7:44 минута на мястото на получилия контузия титулярен страж Петр Мразек. Давид Пастрънак се отличи с гол и асистенция за домакините, които изоставаха с 1:6 малко преди края на втория период, което до голяма степен предреши мача. Ню Йорк Рейнджърс надделя над домакина Питсбърг с 3:2 и с 91 точки измести с точка съперника от второто място в Столичната дивизия. Франк Ватрано, Брейдън Шнайдер и Крис Крейдър реализираха, а Игор Шестьоркин завърши с 22 спасявания. Сидни Кросби и Брайън Бойл бяха точни за домакините. Носителят на Купа "Стенли" в предишните два сезона Тампа Бей се наложи с 4:3 над гостуващия Каролина и се утвърди на второто място в Атлантическата дивизия с 90 точки. Стивън Стамкос вкара победния гол в 52-ата секунда на допълнителното време, след като преди това даде две асистенции. Алекс Килорн, Виктор Хедман и Брейдън Пойнт също се разписаха. Нино Нидеррайтер, Сет Джарвис и Себастиан Ахо реализираха за гостите, които са водачи в класирането в Столичната дивизия с 96 точки. Лидерът в Източната конференция Флорида спечели срещу гостуващия Монреал със 7:4. Жонатан Юбердо и Райън Ломберг блеснаха с по два гола и асистенция за успеха, а Сам Бенет и Александър Барков добавиха по попадение и асистенция. Мейсън Марчмънт също вкара. Крис Уайдман беше най-добър за канадците с гол и асистенция, а Джейк Алън парира 39 изстрела,  но това не помогна да бъде избегнато поражението. Брок Нелсън вкара рекордния си в рамките на един сезон 32-и гол, а Семьон Варламов отрази 42 удара, при победата на Ню Йорк Айлъндърс с 4:3 като гост на Кълъмбъс. Владимир Гавриков беше точен на два пъти за домакините. Минесота продължи серията на на 7 поредни победи след 4:1 над гостуващия Филаделфия. Мат Думба, Кирил Капизов, Джодан Гройнуей и Кевин Фиала се разписаха, а Марк-Андре Флюри завърши с 32 спасявания за домакините, които са трети в Западната конференция с 86 точки. Морган Фрост вкара почетния  гол за гостите, а Мартин Джоунс парира 33 шайби. Майкъл МакКарън се отличи с две попадения при успеха на Нешвил над гостуващия Отава с 4:1. Танер Жано и Мат Дюшен също бяха точни, а Юусе Сарос завърши с 36 спасявания. Брейди Ткачак реализира за канадците, които допуснаха четвърто поражение в последните си 5 мача. Рууп Хинц и Якоб Петерсон се разписаха в третия период и помогнаха за обрата на Анахайм с 3:2 срещу гостуващия Далас. Тексасците допуснаха десета поредна загуба, след като пропиляха  аванс от 2:1 след втората част.