Killnet е руска хакерска групировка, която се появи точно в началото на войната с Украйна. Според някои източници се е формирала през март тази година. Използва DoS (denial of service) и DDoS (distributed denial of service) атаки. Те стоят зад атаката на българските институции в събота. За нея предупреди разузнавателният алианс "Пет очи" още през април. Ето и всички атаки на групировката до момента:
Румъния
DDoS атаки бяха предприети срещу румънски правителствени сайтове от 29 април до 1 май.
Молдова
След експлозии в непризнатата република Трансинистрия бяха атакувани срещу сайтове на държавните институции. Тава стана дни след атаките в Румъния.
Чехия
Killnet пое отговорност за атаките срещу държавни институции през април.
Италия
Сайтовете на Istituto Superiore di Sanita и Automobile Club бяха атакувани на 14 май. Няколко часа по-късно бе блокиран и този на сената за около час. На 29 май групировката обяви, че ще има невъзможна за възстановяване атака на следващия ден. Тогава обаче бяха блокирани само малко сайтове, а тази срещу CSIRT бе неуспешна. И екипът на CSIRT получи комплименти от хакерите, които предложиха правителството да им отпусне няколко милиона долара като награда.
Литва
С DDoS бе атакувана инфраструктурата на интернет. Причината - спирането на доставки към анклава Калининград.
Норвегия
С DDoS атаки бяха ударени няколко организации на 28 юни. Според Агенцията за национална сигурност не е компрометирана никаква частна информация.
Латвия
Killnet се опита да атакува обществената телевизия по време на най-сериозната кибератака в историята на държавата. Телевизията обяви, че атаката е била отблъсната.
САЩ
На 1 август групата и нейният основател, известен като Killmilk пое отговорност за кибератаката срещу един от най-важните доставчици на военно оборудване Lockheed Martin, като отговор за предоставянето на системите HIMARS на Украйна. Lockheed Martin бе наречен "истинският спонсор на световния тероризъм" и "виновник за хиляди и хиляди смъртни случаи" по света.
Япония
На 6 септември Killnet обяви, че е атакувала 23 сайта на 4 министерства и агенции, включително e-Gov, порталът за административна информация, който се управлява от Дигиталната агенция и eLTAX, местна данъчен сайт, който се управлява от Министерството на вътрешните работи и комуникациите, както и услугата mixi в социалните медии.