Отборът на Катар продължи защитата на титлата си от Купата на Азия, след като победи Иран с 3:2 във втория полуфинал от надпреварата. Пред собствена публика на стадион "Ал Тумама" в едноименния квартал в Доха катарците надвиха своя съперник в атрактивен двубой.

Иранците започнаха вихрено срещата и излязоха напред още в четвъртата минута с гол на Сардар Азмун, но Катар отговори бързо и изравни в 17-та минута чрез Джасем Габер. Малко преди почивката домакините стигнаха до пълен обрат след попадение на Акрам Афиф, но в 51-та минута Иран изравни след точно изпълнение от дузпа на Алиреза Джаханбахш.

Решаващия гол отбеляза Алмоез Али осем минути преди края на редовното време, а Иран завърши срещата с десет души след директен червен картон на защитника Шоджае Халилзадех в добавеното време.

Така в събота Катар ще защитава трофея си от 2019 година срещу тима на Йордания, който вчера отстрани Южна Корея в първия полуфинал. Двубоят в Лусаил започва в 17:00 часа българско време.