Джони Годро постигна рекордните в кариерата си 5 асистенции, a Матю Ткачук отбеляза два гола, за да поведат Калгари към впечатляващ успех с 9:5 над Едмънтън. Елиас Линдхолм и Микаел Баклунд отбелязаха по два пъти, а Крис Танев вкара веднъж за Флеймс. Вратарят Джейкъб Маркстрьом направи 26 спасявания. За Едмънтън Леон Драйзайтъл записа петия си хеттрик през редовния сезон в кариерата си. Майк Смит спря 22 изстрела. Евгений Дадонов вкара 2:05 след старта на продължението, за да донесе драматична победа на Лас Вегас с 5:4 над Чикаго. „Рицарите“ имаха дефицит от 3 гола след първите две части, но направиха силен трети период. Чандлър Стивънсън даде начало на обрата, а Джак Айхъл, Уилям Карлсон и Алекс Пиетранджело също отбелязаха за Вегас. Логан Томпсън завърши с 30 спасявания. Брейдън Пойнт отбеляза победния гол с 2:28 преди края на продължението, а Тампа Бей се наложи с 2:1 над Детройт. Стивън Стамкос също отбеляза, а резервният страж Брайън Елиът направи 26 спасявания, което помогна на Тампа да прекъсне серия от три загуби. Андрей Свечников и Сет Джарвис отбелязаха по два гола, а Каролина разгроми Сейн Луис със 7:2. Вратарят Анти Раанта направи 30 спасявания за „Хърикейнс“. Александър Барков изравни за 3:3 в заключителните минути на редовното време и вкара единствения гол при дузпите, за да изведе Флорида към обрат срещу Отава. Вратарят на „Сенаторс“ Антон Форсберг направи 46 спасявания, въпреки това домакините не успяха да избегнат поражението. Конър Макмайкъл, Никлас Бакстрьом и Алекс Овечкин отбелязаха в третия период за домакина Вашингтон, който победи Ню Джърси с 4:3. Вратарят на „Кепитълс“ Витек Ванечек също изигра силен мач, след като отрази цели 35 шайби.