Понякога твърде много може и да не е твърде добре. Но зависи от гледната точка. 25-годишната Хедър Уелпър от Тексас открила, че има две вагини, когато минавала на рутинен гинекологичен преглед на 23-годишна възраст. Тя има рядката медицинска аномалия
uterus didelphys.
Това води до безплодие и затова Хедър сподели, че не се чувства „женствена“.На другият полюс е мнението на съпруга й, който я подкрепя и смята, че тя е „два пъти повече жена“.
Хедър е родена с две вагини и две матки. Научила е, че вероятно няма никога да има деца само месеци преди да се ожени за 27-годишния Келвин Уелпър. Той не се смутил от новината и заявил, че някак си "ще го измислят". Те са опитвали да имат бебе през 2019 година, на жената пометнала и има трудности да зачене отново.
За 18 месеца двамата са похарчили 14 000 долара за операции и лечения за безплодие.
Наскоро Хедър сподели своите трудности с безплодието в TikTik и събра бързо 44 700 харесвания и коментари под публикацията си.
Жената за първи път отишла на лекар заради проблеми с цикъла още на 13 години, защото имала тежки и болезнени месечни цикли, но била сложена на хормонално лечение.
“Знаех, че нещо не е наред, циклите ми бяха ужасни, трябваше да нося тампон и превръзка, за да спортувам. Болката ме пробождаше в червата и ставах смешна, защото никоя от приятелките ми не се държеше така, когато имаше цикъл“ - спомня си Хедър.
Другите жени й казвали, че твърде много драматизира нещата. Когато лекарите й поставили диагнозата обаче, всичко придобило смисъл – тежките месечни цикли и защо тампоните не работели добре при нея.
На годишните си лекарски прегледи дълго не откривали какво й е, докато тя не помолила веднъж за повторна проверка. Тогава лекарката видяла двете вагини.
Хедър потърсила и второ мнение, само за да научи от другия лекар, че ще й е много трудно, а и опасно, да забременее.
Оттогава жената и преминал през две операции. Първо е отстранена преградата между двата вагинални отвора, за да бъде по-лесно в опитите за забременяване. Другата операция е отстранила ендометозната тъкан.
Хедър станала член на група за взаимопомощ за жени с uterus didelphys и е обнадеждена от няколкото случая, които знае, на жени с тази диагноза, заченали безпроблемно.
Тя е много щастлива, че има подкрепата на Калвин, за когото смята, че й помага да запази присъствие на духа. Хедър го нарича „моята скала“ заради твърдата му вяра, че накрая всичко ще завърши добре.