Повече от две години след нахлуването в президентството главният прокурор Иван Гешев призна, че тези действия са били непремерени. Досега той смяташе акцията като комуникационна грешка и твърдеше, че не била достатъчно добре обяснена на обществеността. 

Тези действия се превърнаха в един от катализаторите на протестите срещу последното правителство на Бойко Борисов. Хиляди протестиращи излязоха по улиците с искане за оставката на Борисов и Гешев, докато главният прокурор обясняваше, че акцията била абсолютно законна.

"Обществото остана с впечатление за непремереност, да кажем по този начин. Това мога да потвърдя и да приема като критика за действията на прокуратурата. Но държа да кажа – не за незаконосъобразност", каза Гешев.

След това, без да цитира имена, той намекна за ареста на Борисов, извършен през март. Лидерът на ГЕРБ бе задържан за 24 часа, след което арестът му бе обявен за незаконен. В същия дух бяха и решенията за Севделина Арнаудова и бившия финансов министър Владислав Горанов.

"Не защитавам никой политически лидер, но примерно арестът на някои политически лидери беше обявено от съда, че са незаконосъобразни", заяви главният прокурор.

Гешев удобно пропусна, че задържането на арестуваните преди две години президентски съветници Илия Милушев и Пламен Узунов също бе обявено за незаконно от съда. Той обаче не пропусна да напомни, че за претърсванията в президентството е имало съдебни разрешения.

Подобно на разследванията срещу президентските съветници, делото срещу Борисов, Арнаудова и Горанов също потъна. Те бяха арестувани по подозрение за участие в изнудване на бизнесмена Васил Божков, който твърди, че е плащал десетки милиони подкупи, за да върви хазартният му бизнес.

След ареста им прокуратурата обяви всички действия за незаконни. От обвинението заявиха, че те трябва да се извършат отново, но този път по предписания в закона начин – от следовател. От тогава информация за производството не се дава.