Испания победи Франция с 2:1 в първия полуфинал на Евро 2024, който се изигра пред препълнените трибуни на „Алианц арена“ в Мюнхен.

16-годишното испанско крило Ламин Ямал стана най-младият голмайстор в историята на турнира, след като изравни резултата в 21 минута.

Изоставайки, след като в деветата минута Рандал Коло Муани засече с глава центриране на Килиан Мбапе, Испания обърна мача в рамките на 4 минути.

Ямал, който навършва 17 години ден преди финала в Берлин, изравни с великолепен удар извън наказателното поле, забивайки далечен удар в горния ъгъл на вратата на Майк Менян.

Испания поведе в 25-ата минута, след като удар на Дани Олмо се отклони в Жул Кунде и в крайна сметка попадна във вратата. Испания се затвори, след като пое инициативата, като често задържаше владението, вместо да атакува на контраатака, контролирайки мача и извоювайки победата.

Трикратните шампиони станаха първият отбор, спечелил шест мача на Еврото, и са на един мач от рекордна четвърта корона.