Григор Димитров започна с победа участието си на турнира по тенис от сериите Мастърс в Синсинати, след като надигра испанеца Роберто Баутиста Агут с 6:3 и 6:4 в мач от първия кръг на надпреварата. Димитров не се намира в добра форма в последните месеци и загуби седем от последните си девет мача, но показа солидна игра, за да запише чист успех над 13-ия поставен в схемата. Българинът реализира единствения пробив в първия сет, за да го вземе с 6:3, след което проби още на старта на втората част. След това Баутиста Агут вдигна нивото си на игра и веднага върна пробива, след което мачът вървеше гейм за гейм до 4-3 в полза на испанеца, когато заваля дъжд и двубоят бе прекъснат. При подновяването на играта Димитров бе по-концентриран и успя да спечели три поредни гейма, за да затвори мача след час и 21 минути игра. По този начин хасковлията записа четвърта победа от пет срещи с Баутиста Агут и се класира за втория кръг в Синсинати, където ще срещне казахстанеца Александър Бублик, който отстрани американеца Маркос Гирон с 3:6, 6:3 и 7:6. Двубоят между двамата е днес, 18 август.