Лудогорец приключи участието си в Европа. "Олрите" загубиха с 0:1 от Сервет в реванша от плейофния кръг на Лигата на конференциите, който се игра в Разград. Първата среща бе приключила наравно - 0:0.

Поданеието за гостите падна слез изключително груба грешка на Клод Гонсалвеш. Разписа се Тимоти Коня. Да подкрепя Лудогорц в Разград бе лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, но и той не им донесе късмет.

Двубоят започна по кошмарен начин за българския шампион, който допусна гол още в 6-ата минута. Тимоте Коня пресече пас назад на Клод Гонсалвеш и се отскубна сам срещу вратаря, за да открие резултата.

Лудогорец можеше да изравни в 11-ата минута, но Сон пропиля отличен шанс, стреляйки покрай вратата на Жереми Фрик. В 20-ата минута Текпетей пробва мерника си, но неточно. Малко след това Сервет отвърна с опасен удар на Алексис Антунес, който профуча в опасна близост, но за късмет на Падт и домакините в аут.

След почивката разградчани изцяло доминираха. Положенията пред вратата на швейцарците заваляха. Първо Квадво Дуа пропусна, а в 53-ата Кайо Видал пропиля отличен шанс. Той стреля отблизо след като Фон Витри му поднесе идеална топка, но я изпрати право в тялото на стража на гостите, вместо да отбележи.

До края на срещата Кайо Видал отново имаше добра възможност да възстанови равенството, но стражът на швейцарския тим отново се справи.