Байер (Леверкузен) се класира за 1/4-финалите в Лига Европа по възможно най-драматичния начин. "Аспирините" постигнаха впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 срещу азербайджанския Карабах и с общ резултат 5:4 си осигуриха място в следваща фаза. Гостите завършиха мача с 10 души, след като защитникът Кафаркулиев получи червен картон в 62-ата минута.

Попадения през първото полувреме нямаше, като стана интересно през второто, когато Абдела Зубир откри за гостите в 58-ата минута.

Само четири минути след това обаче Карабах остана с човек по-малко, тъй като Елвин Джафаркулиев се сдоби с безспорен червен картон.

Обратно на очакванията отборът от Азербайджан успя да вкара още един гол. Жуниньо реализира за 2:0 в 67-ата минута и усложни ситуацията на Байер Леверкузен.

Лидерът в немския шампионат обаче натисна и Фримпонг намали изоставането в 72-ата минута.

Голямата драма настъпи след края на редовното време, когато Патрик Шик реализира два гола, за да донесе пълния обрат на "аспирините". Така той спаси тима воден от Шаби Алонсо от загуба и го класира напред в турнира. По този начинБайер Леверкузен остава непобеден след 37 изиграни мача през сезона.