Българска стюардеса е сезирала Върховния съд на индийския щат Гуджарат, след като по-нисък съд отказал да разгледа жалбата ѝ за предполагаемо изнасилване и сексуален тормоз срещу председателя и управляващ директор на известна фармацевтична компания, базирана в Ахмедабад. 

След приемане на исковата молба, съдията Джей Си Доши е разпоредил да бъде събрана информация за производство по въпроса от съответния магистратски съд. 

Първото изслушване по делото е насрочено за 4 декември. 

Според жалбата на 27-годишната българка, тя е била наета като стюардеса и личен асистент за фармацевтичната компания CMD през август 2022 г. След като приела предложението, тя пристигнала в Ахмедабад през ноември 2022 г. и получила квартира от фирмата в района на Чхароди. 

В съдебните документи жената твърди, че по време на пътуване до Раджастан през февруари 2023 г. бизнесментът ѝ направил сексуални намеци и я е помолил да бъде по-„екстровертна“, вместо срамежлива. 

По време на пътуване до Джаму дни по-късно стюардесата е била поставена в „неудобна ситуация“, като е

била насилвана сексуално в присъствието на други хора. 

Българската гражданка твърди, че е сезирала градската полиция с жалба за изнасилване и сексуален тормоз срещу бизнесмена, но срещу обвиняемия не е регистриран сигнал. След това тя се обърнала към местен магистрат, настоявайки полицията да приеме жалбата й и да предприеме действия по нея. Въпреки това съдията отхвърлил молбата й на 3 октомври, като записал, че жената е постигнала „компромис“ с компанията в миналото. 

Като част от разследването инспекторът на полицейския участък в Сола е информирал съда, че стюардесата, след като е подала жалба под формата на заявление, е подала клетвена декларация, в която декларира, че иска да я  оттегли и вече няма никакви оплаквания срещу обвиняемия. 

Магистратът, в заповедта си за отхвърляне на молбата на жената за приемане на сигнал, отбеляза, че твърденията й нямат съдържание и тя не е предоставила никакви доказателства в своя подкрепа.

В новата си жалба до Върховния съд българската гражданка твърди, че е била принудена да подпише клетвената декларация в полицейския участък във Вастрапур от служители на полицията, за да спаси бизнесмена. 

Чрез молбата тя също така е настояла HC да нареди на полицията да предостави записи от камери за видеонаблюдение на полицейския участък, за да докаже нейното твърдение.