Българин стана най-младият тенисист в актуализираната класация на АТР. Така освен Григор Димитров, който е единственият български представител в топ 200 на световната ранглиста от доста дълги години, от няколко дни Джордж Лазаров може да се похвали с другото впечатляващо постижение. Той е на 16 години и попада за първи път в световната ранглиста – под №1756 с актив от 1 точка. Левичарят е брат на друг професионален български тенисист, Александър Лазаров, и постигна успеха си, след като преди две седмици реализира четири поредни победи на ITF турнира в Созопол. Той бе дебютен за него в мъжкия тенис, но това изобщо не си пролича в мачовете му. Джордж постигна три победи в квалификациите, след което в първи кръг хвърли голямата изненада – 6-1, 6-3 над национала за Купа Дейвис Габриел Донев. Серията му можеше да продължи и във втори кръг, където загуби драматично от силния румънец Петру Александру Лунчану след 1-6, 6-1, 6-7(3). По този начин Лазаров се превърна в
първия тенисист, роден през 2005 г.
който печели точка за световната ранглиста. В нея към момента има само още един 16-годишен – босненецът Андрей Недич, който след по-малко от месец ще навърши 17 години. И друг малък тенисист прослави България в последните месеци и показа, че децата, които трупат успехи при по-възрастните, не са чак такава рязкост. Тео Давидов направи това с необичаен стил и привлече вниманието към себе си.
Българчето живее с родителите си в САЩ и стигна до финала на националния шампионат на клей за момчета до 12 години, въпреки че е само на 10. Освен това той играе форхенд и от двете страни, тъй като и двете му ръце са еднакво силни. Нетрадиционният подход на Тео грабна вниманието на една от големите тенис медии в света – Tennis Channel, която излъчи специално видео, в което представи младия талант. В него Тео и баща му разказват за това как се е стигнало до необичайния стил на игра и за процеса на изграждането му: „Особено през първата година беше много трудно. Отивах на турнири и трябваше да играя с лявата си ръка, губех от опоненти в ранните кръгове, които бих преодолял с лекота с дясната“, разказа младият тенисист. А баща му допълни: „В същото време съперниците му правеха услуга, защото целеха основно лявата му страна, която бе и малко по-слаба. Така обаче с времето те му помогнаха да направи лявата си ръка по-силна и мощна.“