Унгария победи България с 3:0 на "Пушкаш Арена" в столицата Будапеща в среща от група G на квалификациите за Евро 2024, съобщи БНТ.

Домакините откриха резултата в 7-ата минута след късо изпълнение на ъглов удар. Тогава топката попадна в краката на Доминик Собослай, който навлезе отляво в наказателното поле на „трикольорите“.

Капитанът на домакините подаде на Роланд Салай, чийто удар бе спасен от вратаря Даниел Наумов, но при добавката Балинт Вечей се разписа от непосредствена близост. Унгария удвои преднината си в 25-ата минута чрез Доминик Собослай. Той стреля от пряк свободен удар зад дъгата на пеналтерията на България.

Така той прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на стража Наумов. Капитанът и голмайстор Собослай получи топката в българската половина и направи силен индивидуален рейд към наказателното поле на националите ни.

Там той пусна извеждащ пас към Бендегуз Бола, който бе изчистен с шпагат от Валентин Антов. Въпреки това кълбото попадна в обсега на Мартин Адам, който с техничен изстрел по земя се разписа в далечния долен десен ъгъл на вратата.