Везьов стига пръв до топката

В групата над 40-годишните единственият български отбор „Ботев" разгроми с 6:2 „Де Паул" на полуфинал за купата. С този успех „канарите" се класираха на финала за купата на лигата. Финалът е трети пореден за жълто-черните, през предишните две години „Ботев" загуби от полския тим ФК „Чампионс". Първото попадение в мача беше истински шедьовър. Неуморимият Теньо Минчев не остави никакъв шанс на вратаря. Със силен удар от пет метра той намери вътрешната част на горната греда и топката влезе във вратата. До края на първата част гостите изравниха чрез гол фантом, подобен на този в Германия през настоящия сезон. През втората част головата фиеста започна Асен Ковачев, който вкара избита топка от вратаря след удар на Добрин Добриков. Малко след това Добриков се възползва от грешка в защитата и вкара за 3:1. Пет минути по-късно по подобен начин се разписа Тони Тодоров. На следващата атака Тони Тодоров асистира на Кирил Сираков и той с бомбен изстрел не остави шанс за италианския вратар за 5:1. Последният гол падна след хитър пас на Костадин Везьов към Христо Паунов, който изскочи зад защитата и вкара за 6:1. Преди края на мача италианците вкараха за 6:2. В продължението на двубоя Костадин Везьов пропусна да направи резултата още по впечатляващ, след като изпълни страхотна задна ножица, но ударът му беше спасен със сетни усилия от защитник. „През първото полувреме противникът беше по-свеж и ни създаваше трудности, но както видяхте - през второто полувреме всичко си дойде на мястото", поясни временният треньор на „Ботев" Анатоли Вътев.

Тази неделя от 9:30 часа в Оук Бруук „Ботев" играе финал с „Реал Уилмет".