ФК „Балкан” над 30-годишни

В дивизията над 30-годишните най-старият български клуб „Балкан" загуби драматично финала за купата с 3:2 в продълженията от Румъния. В средата на първата част Ивайло Петков центрира отдясно в наказателното поле на противника, там румънски защитник се засуети, Костадин Шилев използва грешката и откри за 1:0. Малко след това след разбъркване пред румънската врата Ивайло Петков нацели горна греда. В 35-ата минута Васил Чирпанлиев навлезе отдясно, центрира по земя, топката попадна отново в Ивайло Петков, но ударът му мина високо над вратата. Към края на първата част най-добрият на терена за „Балкан" Костадин Шилев увлече двама защитници, финтира трети и вкара за 2:0. През втората част румънците успяха да изравнят резултата за 2:2. В последвалото първо продължение северните ни съседи вкараха и трети гол и след пълен обрат накрая ликуваха с купата. Така „Балкан" загуби трети финал поред, а за последно отборът е печелил купата през 2004 година. „Загубихме спечелен мач, но въпреки всичко доказахме на себе си, че сме отбор и когато играем един за друг, сме заедно и в победа, и в загуба - отговорността е обща. Трудно се говори след трети загубен финал, но животът продължава, пожелавам успех на „Ботев" и „Миньор", каза след мача капитанът Васил Чирпанлиев.