Костадин Шилев надскача противник

В групата на 30-годишните и нагоре най-старият български клуб ,,Балкан" победи трудно с 4:3 тазгодишния шампион на средните западни щати ,,Ла гранате". Българите откриха резултата в 18-та минута след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от централния защитник Румен Стойчев. Топката беше отбита умело от опитния Валентин Димитров, а промяната на траекторията изненада перуанския вратар за 1:0. Малко след това латиносите изравниха за 1:1. В 36-ата минута отново Валентин Димитров покачи на 2:1, но малко преди края на първите 45 минути противникът изравни за 2:2.

В началото на втората част Георги Бошнаков подаде дълъг пас по дясното крило на Костадин Шилев. Той напредна и центрира по земя в наказателното поле, където защитник на перуанците си отбеляза ефектен автогол за 3:2. На следващата атака след неспасяем удар латиносите върнаха попадението за 3:3. Междувременно ,,Балкан" остана с десет души на терена. Все пак десет минути преди края на мача капитанът Васил Чирпанлиев изскочи отляво и от малък ъгъл промуши топката под плонжа на вратаря, като с това отбеляза и победното попадение за 4:3.

В 67-ата минута Костадин Шилев беше наритан грубо от двама противници, нервите на халфа не издържаха и той ритна без топка играч на ,,Ла гранате". Без да се замисли, главният съдия му даде директен червен картон. Така един от най-добрите играчи в отбора на ,,Балкан" ще гледа финала отстрани. Подобен беше и случаят с Николай Качаков, който удари шамар на хондурасеца Пана в мача с България и не взе участие в този двубой. Железният воин Тони Тодоров също липсваше в редиците на ,,Балкан" поради лични ангажименти.

,,Тази година имахме шанса да играем три пъти срещу този съперник, два пъти го победихме заслужено, веднъж загубихме, но по-важно е, че се класирахме на финала. Предишните две години паднахме с дузпи, дано сега късметът е на наша страна", каза играещият треньор на ,,Балкан" Васил Чирпанлиев. Тази събота от 3,00 часа следобед на ,,Олимпик парк" балканци играят финал за купата срещу ФК ,,Румъния". ,,Балкан" е печелил трофея през далечната 2004 година, когато побеждава на финала тогавашната ,,Славия" с 1:0.