Байерн Мюнхен сложи край на надеждите на ПСЖ в Шампионската лига, побеждавайки френския клуб с 2:0 в реванш от 1/8-финалите и достигайки до четвъртфиналите с общ резултат от двата мача 3:0, предаде АФП.

Ерик Максим Шупо-Мотинг изведе Байерн напред в нощта на "Алианц Арена", а резервата Серж Гнабри оформи победата минута преди края.

Байерн бяха достойни победители срещу отбора на ПСЖ, за който нито Килиан Мбапе, нито Лионел Меси имаха очакваното влияние върху играта, а Неймар липсваше с контузия в глезена. Не им помогнаха и контузиите в защита, като капитанът Маркиньос напусна принудително след 36 минути с проблем в ребрата, а заместникът му Норди Мукиеле също трябваше да бъде заменен на полувремето.

Витиня можеше да изведе френските шампиони напред през първото полувреме, но Матайс де Лихт изчисти опита му от голлинията. Байерн излезе напред малко след изтичането на час, когато Леон Горетцка подготви непокрития Чупо-Мотинг за лесен гол, след като Марко Верати беше изхвърлен в собственото си поле.

Серхио Рамос бе най-близо до това да върне гостите в мача, преди Гнабри да донесе победата на Байерн в края на мача.