Мадридския отбор надигра на реванша Интер с 5:3 след дузпи и се класира за четвъртфиналната фаза на Шампионката лига.

Първото полувреме на "Сивитас Метрополитано", който според домакините бе събрал рекордните 69 196 зрители, завърши при равенство 1:1, след като гостите поведоха, но само след три минути "дюшекчиите" изравниха.

През второто полувреме домакините не спряха да атакуват и усилията им се възнаградиха, макар и три минути преди края на редовното време – 2:1

Първият мач завърши с минимална победа на Интер с 1:0. Така при общо резултат 2:2 отборите минаха към продълженията, които пак не излъчиха победител. Стигна се до дузпи, при които "дюшекчиите" вкараха три, а гостите с една по-малко.

В другия двубой Борусия Дортмунд си осигури място на четвъртфиналите на Шампионска лига, отстранявайки тима на ПСВ Айндховен с 2:0 в мача реванш. Първият мач завърши 1:1.