Освен да търсят смисъла на живота и генезиса на Вселената, учените от CERN обичат и на пръв поглед по-семпли проекти. Един от тях е възстановяване на първата в историята интернет страница. Причината за това е, че световната мрежа е била разработена от професор Тим Бернс-Лий, докато е работил в CERN. "Искам децата ми да могат да разберат значимостта на това събитие. Интернет вече е толкова... нормален, че рискуваме да забравим колко фундаментално се е променил", казва Дан Нойс, уеб мениджър на комуникационния отдел на CERN.

Той допълва, че все още има възможност за включването на първия уеб сървър и работа с него. Учените искат да възстановят както първата уеб страница, така и сървъра и софтуера, които са били използвани. Надеждата им е, че това ще служи като вдъхновение и мотивация за запазването на основните ценности на интернет.

Към проекта ще бъде добавен и подписаният през 1993 г. документ, с който CERN практически "предава" интернет на света и го обявява за безплатен и отворен стандарт, който не може да бъде обявен за нечия собственост и може да бъде използван от всички. "Без този документ днес щяхме да имаме интернет подобия, но те щяха да са собственост на Microsoft, Apple, Vodafone или който и да е друг. Нямаше да имаме един отворен стандарт за всички", коментира Джеймс Жилиес, сегашен ръководител на комуникациите на CERN.