Създадената в Чикаго телевизия BiT окончателно фалира. Със свое решение от 15 май Софийският градски съд я обявява в несъстоятелност, съобщи clubZ. Би Ай Телевизия ЕООД, собственост на Мирослав Янев и "Интерактив ТВ Системс", има изискуеми и непогасени задължения за повече от два месеца към най-малко една трета от служителите си, се посочва в решеноието. Към 1 март, въпреки извършените частични плащания (на 92 000 лева), има просрочени задължения към служители в размер на 364 585 лева и 20 стотинки. Те са натрупани за периода 1 юли 2018 г. - 28 февруари 2019 г., сочи справка от Национална агенция по приходите. Непогасените задължения към доставчици за цялата минала година пък са за над 400 000 лева. В началото на февруари миналата година стана ясно, че братята Павел и Румен Вълневи са продали телевизия Би Ай Ти. За нов собственик бе обявен телевизионният продуцент Мирослав Янев. Още в първия си ден той спря всички предавания без новините и спорта, а няколко месеца по-късно и те престанаха да се излъчват. Телевизията беше създадена през 2013 г. от Ясен Дараков и екипа на вестник BG VOICE. Първата емисия новини е излъчена на 18 юли същата година. Две години по-късно Дараков създава студиото в София, а малко след това се оттегля от проекта заедно с ключови лица от чикагското студио.
От 14 септември 2015 г. BiT започна излъчване и в кабелните мрежи в България от двете студиа - в София и Чикаго. Водещ на централните новини бе уволнената от CNN говорителка Ралица Василева, а основен консултант на проекта бе говорителката на Сашо Дончев и "Овергаз" и бивша пиарка на президента Петър Стоянов Нери Терзиева. Телевизията бе определяна като опозиционна.
Рейтингът на Василева обаче беше катастрофален.Последваха промени в ръководството. Когато Сашо Диков измества Нери Терзива от ръкодовството и става програмен директор въвежда нова програмна схема, екипът на BiT в Чикаго е съкратен до 7 души, а много преди това всички решения за съдържанието и политиката на телевизията се вземат в София. Така от централа на BiT студиото в Чикаго се превърна в малко кореспондентско бюро с 2 екипа, а
от 5 март 2018 г. вече не работи. С продажбата обаче последваха драматични събития, в т.ч. за екипа. Новият собственик буквално "влезе с бутонките" само ден след обявяването на продажбата. Бяха
спряни всички предавания, въртяха се само повторения на стари. В последствие Янев обяви, че предстои "рестарт" - ще се работи по нова програмна схема и прочие. Месец по-късно Главната инспекция по труда (ГИТ) влезе в телевизията. ГИТ се бе самосезирала по публикации за забавените заплати на журналистите. Те дори излязоха на протест.