Красимир Анев постигна най-доброто класиране на български биатлонист на световното първенство в Антхолц-Антерселва досега. 32-годишният самоковец завърши 13-и в преследването на 12.5 км заради великолепното си представяне на стрелбището. Анев стартира 30-и, 1:38 мин. след потеглилия първи шампион от вчерашния спринт Александър Логинов (Рус), допусна само една грешка от 20 изстрела при първия прав и финишира 2:03.9 сек. след победителя Емилиен Жаклен (Франция, 0 гр.), който навакса шест позиции и взе златото. Жаклен се наложи само с 4 десети от секундата във финален спринт срещу петия от вчерашното спринтово състезание Йоханес Тингнес Бьо (Нор, 2 грешки). Логинов се задоволи с бронза. Днес се очертава като страхотен за българските биатлонисти, защото по-рано Милена Тодорова се класира на 18-о място в преследването на 10 км в Италия и затвърди отличното си представяне през този сезон.